Mickiewicza 2
60-834 Poznań
618481011
Informacje - Koronawirus (COVID-19)

 
  W Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala im. F. Raszei w Poznaniu, po jego gruntownej przebudowie, modernizacji i doposażeniu w 2006 roku, leczy się około 200 pacjentów rocznie. Oddział dysponuje sześcioma stanowiskami do intensywnej terapii (izolatka, separatka, dwie sale dwustanowiskowe) i jest w pełni klimatyzowany.
     Najczęstsze przyczyny przyjęć to: ostra niewydolność oddechowa bez względu na pochodzenie, wstrząs septyczny oraz kardiogenny, izolowane urazy głowy, urazy wielonarządowe, oparzenia, stany po nagłym zatrzymaniu krążenia ze skuteczną resuscytacją.
       Rocznie znieczulanych jest ok. 5500 pacjentów w zakresie: chirurgii ogólnej, chirurgii małoinwazyjnej, ortopedii, urologii, laryngologii oraz ginekologii i położnictwa. Znieczulenia prowadzone są w obrębie Centralnego Bloku Operacyjnego (6 sal operacyjnych i dwie trzystanowiskowe sale wybudzeń) oraz w trzech gabinetach zabiegowych na oddziałach szpitalnych. Anestezjolodzy wspomagają także pracę znajdujących się w szpitalu Oddziału Diabetologii i Chorób, Oddziału Toksykologii  oraz Izb Przyjęć w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, znieczulaniu do kardiowersji, kaniulacji żył centralnych i tętnic, implantacji elektrod endokawitarnych, zakładaniu cewników naczyniowych przed hemodializami itp.
     Poza oddziałami zabiegowymi anestezjolodzy prowadzą także analgosedację pacjentów w Pracowni Tomografii Komputerowej. Roczna ilość znieczuleń w oddziale chirurgicznym wynosi ok.1600, w oddziale laryngologicznym ok. 800 znieczuleń, w oddziale ginekologiczno-położniczym ok. 2500 znieczuleń; w tym ok. 350 znieczuleń do cięć cesarskich. Liczba poważnych interwencji poza OAiIT wynosi ok. 500 rocznie.Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
dr n. med. Grzegorz Nowocień
tel.  612245357
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z-ca Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
lek. med. Magdalena Załęgowska
tel. 612245377

Sekretariat Oddziału.
st. sekretarka Dorota Kaczmarska
tel. 612245387
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżurka Lekarska 
Tel. 612245367

Pielęgniarka Oddziałowa
mgr Zuzanna Konrady
tel.  612245347

bip

systemeskulap

medhub

sialma

xcore

systemeskulap